1. Головна
  2. /
  3. Events
  4. /
  5. Святкування

Святкування

Date: 18 Грудня 2020
Time: 00:00 - 00:00
Location: по класам
Події

Свято Миколая Чудотворця чи не найулюбленіше у дітлахів, адже зранку на них чекає приємний презент.

Щороку в Україні у грудні відзначають День святого Миколая Чудотворця. Це свято присвячене одному із найбільш шанованих святих у християнстві.

День святого Миколая Чудотворця православні християни в Україні відзначають 19 грудня. Свято встановлене на пам’ять про кончину святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських.

У народному календарі цей день отримав назву Микола зимовий, адже у церковному календарі це не єдине свято, присвячене Миколаю Чудотворцю.

Хто такий Миколай Чудотворець

Микола Чудотворець – особа історична. Він жив у III-IV рр. н.е. З дитячих років він багато читав і молився. Коли його заможні батьки померли, віддав усе майно нужденним. Надалі ревно захищав християнство і боровся з язичництвом.

Святитель Миколай прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Він вважається покровителем моряків, мандрівників, знедолених, сиріт, ув’язнених, а також дітей. Серед створених ним за життя чудес – спасіння міста Миру від страшного голоду, а також воскресіння моряка під час шторму.

Як святкують Миколая: подарунки та веселощі

В Україні день Миколая Чудотворця шанують здавна. Його люблять і діти, і дорослі. Діти просять у святого захисту і подарунків, пишуть йому листи із проханням здійснити їхні мрії.

День Миколая варто почати з молитви і служби в храмі. Адже вважається, що святий допомагає і підтримує тих, хто його просить. Обов’язково в це свято потрібно допомогти тим, кому це необхідно. І неважливо – близька це людина або просто незнайомець.

Свято Миколая відкриває низку різдвяних і новорічних урочистостей. Саме цього дня по всіх містах України запалюють новорічну ялинку. Традиційно свято відзначається з ярмарками і гуляннями, різними концертами та благодійними заходами.

Цього дня дітлахів частують пряниками – миколайчиками. Це медові пряники, прикрашені яскравою глазур’ю. Найбільш поширене випікання у формі дідуся в кожусі, але роблять їх також у й формі янгола, зірки, сонечка, півмісяця, а також півників, коників.

Однак головною традицією на Миколая, звісно ж, є подарунки. Вранці у день свята дітлахи знаходять їх під подушкою. 

Вважається, що Миколай Чудотворець уночі тихенько підкладає подарунки добрим і слухняним діткам, а тим, хто погано себе поводив, кладе каміння або різочку. Тому дітлахи вірять у дива й особливо чекають цього свята, намагаючись не вередувати і гарно поводитися, аби сподобатися святому Миколаю.

Людям із порушенням зору